select
 

Co musisz wiedzieć na temat baterii BA001

Stefan, Specjalista ds. sprzedaży w LINAK, odpowiada na często zadawane pytania dotyczące baterii LINAK BA001. Bateria zapewnia zasilanie dla rozwiązania na bazie siłownika elektrycznego. Zastosowanie baterii eliminuje konieczność podłączania siłownika kablami do zasilania sieciowego, co przekłada się na większą mobilność mebli.

Product News:  8 maja 2017

Stefan Lorenzen jest specjalistą ds. sprzedaży w duńskiej siedzibie spółki LINAK A/S. On i jego koledzy wiedzą wszystko na temat baterii LINAK BA001. Jego codzienne obowiązki polegają min. na udzielaniu odpowiedzi na pytania dotyczące produktów LINAK. Poprosiliśmy go o podzielenie się z nami informacjami dot. najczęściej zadawanych pytań dotyczących wykorzystania baterii BA001 w konstrukcjach mebli.

Co przemawia na rzecz wykorzystania baterii zamiast kabla sieciowego?Stefan Lorenzen, Specjalista ds. sprzedaży w duńskiej siedzibie spółki LINAK A/S w Guderup
Wykorzystanie baterii zamiast kabla sieciowego przekłada się na wygodną elektryczną regulację w ramach poprawy ergonomii oraz większą mobilność mebli.

Ile razy można podnieść i opuścić mebel przy zastosowaniu baterii?

Zależy to od rozwiązania z zastosowaniem siłownika oraz rodzaju mebli, w których wprowadzono baterię BA001.

Na przykład: w przypadku ergonomicznego wózka bibliotecznego możliwe jest zrealizowanie 160 pełnych cykli podnoszenia i opuszczania na jednym ładowaniu*,
co oznacza możliwość eksploatacji wózka przez kilka dni.
W przypadku zwykłego biurka z regulacją wysokości na bazie systemu z dwiema kolumnami oraz w warunkach przeciętnego obciążenia blatu w pełni naładowana bateria pozwala na wykonanie około 50 pełnych cykli pracy*

Jak sprawdzić poziom naładowania baterii?
Bateria oferuje czytelny diodowy wskaźnik stanu naładowania. Gdy napięcie akumulatora spada do poziomu 25% stanu pełnego naładowania, emitowany jest ostrzegawczy sygnał dźwiękowy.

Co robić w przypadku rozładowania baterii?

Należy baterię naładować lub zastąpić naładowaną. Ładowanie jest niezwykle wygodne: wystarczy podłączyć na noc kabel zasilający do skrzynki kontrolnej. Rano akumulator będzie naładowany.

Baterię BA001 można także odłączyć i naładować za pomocą zewnętrznego źródła zasilania.

Jak wymienić baterię?

To bardzo proste. Praktyczny uchwyt mocujący umożliwia wygodne wpięcie i wypięcie baterii. Uchwyt znajduje się zawsze w zestawie.

Czy bateria rozładowuje się w stanie czuwania?
Technologia ZERO™ zapewnia ograniczenie zużycia energii w trybie czuwania do mniej niż 0,1 W.


Gdzie umieścić baterię?
Baterię należy umieścić obok skrzynki kontrolnej. Model BA001 oferuje system zarządzania kablami
z praktycznymi wyżłobieniami w tylnej części obudowy, umożliwiającymi ukrycie kabli po zakończeniu montażu.


* W zależności od obciążenia. Niewielkie zmiany w ciągu dnia traktowane są jako cykle częściowe, a nie pełne.Mobilność z baterią BA001Bądź Mobilny
Zastosowanie baterii przekłada się na szersze możliwości w zakresie wyboru miejsca ustawienia mebli, a przez to na większy zasięg ergonomii.

Inspiracji można poszukać w naszym folderze.

 

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z lokalnym oddziałem firmy LINAK
lub dystrybutorem.


Celem firmy jest dostarczanie innowacyjnych systemów siłowników, które poprawiają jakość życia
i pracy ludzi.

Chcemy zostać światowym liderem w kluczowych obszarach naszej działalności, związanej
z produkcją innowacyjnych siłowników elektrycznych.

Updated: 8 maja 2017 08:58