select
 

Innowacyjne i funkcjonalne stoły z regulacją wysokości

Stół z regulacją wysokości w oparciu o siłowniki i baterię LINAK to nowy produkt duńskiego producenta mebli – firmy Skovby Møbelfabrik.

Corporate News:  23 lutego 2017
Innowacje i funkcjonalność w stołach z regulacją wysokości
Od chwili powstania w 1933 r. firma Skovby Møbelfabrik przeobraziła się z niewielkiego zakładu stolarskiego wytwarzającego meble i artykuły meblarskie na zamówienie w globalnego producenta mebli do jadalni.

Innowacje, nacisk na funkcjonalność i wykorzystanie nowych technologii to ważne składniki strategii firmy przywiązującej ogromną wagę do zaspokajania potrzeb klientów. Ostatnio do sprzedaży trafił stół do jadalni
z regulacją wysokości na bazie siłowników i baterii LINAK.

W początkach działalności firma Thorvalda Rasmussena oferowała produkcję na zamówienie z dostawą wyrobów do klienta. Z biegiem lat liczba zamówień wzrosła do takiego poziomu, że w latach pięćdziesiątych XX w. firma uruchomiła seryjną produkcję mebli, aby ostatecznie skupić się wyłącznie na wytwarzaniu mebli do jadalni.

Międzynarodowe zainteresowanie duńskim wzornictwem oraz rozkwit amerykańskiej gospodarki w latach sześćdziesiątych XX w. to czynniki, które położyły podwaliny pod dzisiejszą globalną pozycję organizacji, prowadzonej dziś przez braci Prebena i Jørgena Rasmussenów, będących przedstawicielami trzeciego pokolenia właścicieli tego rodzinnego przedsięwzięcia z siedzibą w duńskiej miejscowości Skovby.

Za zarządzanie wyjątkowo pomysłową i estetyczną linią produktów marki Skovby odpowiada architekt Per Hånsbæk, który pracuje w firmie już 25 lat.

Stół do jadalni Skovby SM30

Z jadalni w salonie do jadalni w kuchni

Początkowo, w latach pięćdziesiątych XX w., marka Skovby ukierunkowana była przede wszystkim na jadalnie w salonach, jednak z biegiem czasu punkt ciężkości przesunął się w stronę jadalni w kuchniach, które stały się dla rodzin nie tylko miejscem spożywania posiłków, ale często także miejscem pracy.

Zjawisko to jest niezwykle ważne dla strategii firmy, którą wyjaśnia Preben Rasmussen:
Potrzeby klientów zmieniają się, a naszą rolą jest wychodzić naprzeciw tym zmianom, dostarczając stoły, które spełniają różne oczekiwania. Nie boimy się technologii i dużo uwagi poświęcamy temu, jak je wykorzystać do zaspokojenia potrzeb klientów”.

Takie podejście zaowocowało powstaniem kilku opatentowanych mechanizmów rozkładania stołów do jadalni oraz wielofunkcyjnych mebli domowych.

Zastosowanie nowej technologii
W przypadku stołu do jadalni Skovby SM30 firma zdecydowała się na pionierski ruch. Stół został zaprojektowany wraz z siłownikiem i baterią LINAK, co umożliwia podnoszenie i opuszczanie blatu. Dołączony do stołu programowalny przełącznik pozwala na zapisanie ulubionych ustawień.

Odnosząc się do wykorzystania technologii LINAK, Jørgen Rasmussen dodaje,
Regulacja wysokości i ergonomia to walory oczywiste w miejscach pracy i coraz częściej poszukiwane
w domach. Stół budził ogromne zainteresowanie, gdy był prezentowany na targach, z czym wiążemy duże nadzieje. To oczywiste, że nowa technologia oznacza skok cenowy. W tej chwili produkt funkcjonuje jako towar luksusowy, ale jestem przekonany, że zmiany oczekiwań konsumpcyjnych doprowadzą w końcu do stopniowego wzrostu zainteresowania nową technologią, co przełoży się na większe otwarcie się rynku na tego typu rozwiązania
”.

Bracia Preben i Jørgen Rasmussenowie

Bracia Preben i Jørgen Rasmussenowie to przedstawiciele trzeciego pokolenia właścicieli tego rodzinnego przedsięwzięcia z siedzibą
w duńskiej miejscowości Skovby.

Stół do jadalni, który łączy w sobie estetykę i funkcjonalność
Jadalnia w kuchni stała się centrum życia rodzinnego we współczesnych domach. Otwiera to przed producentami szansę na wprowadzanie nowych elementów do takich składników umeblowania jak stoły kuchenne. Dokładnie na tym polega strategia marki Skovby.

Jej efektem jest stół do jadalni Skovby SM30. Dzieląc się swoimi przemyśleniami, Per Hånsbæk wyjaśnia:
Punktem wyjścia była dla nas koncepcja mebli wielofunkcyjnych. Zastanawialiśmy się, jakie właściwości musi mieć idealny stół do jadalni w kuchni, skoro to miejsce jest coraz częściej centrum życia rodzinnego. To tutaj spożywa się posiłki, dorośli pracują, a dzieci się bawią. Dzięki wbudowanemu mechanizmowi regulacji wysokości i rozkładania stół może służyć do każdego z tych celów.”

Produkt musiał także spełniać najwyższe normy Skovby
w zakresie funkcjonalności i estetyki. Na koniec Per Hånsbæk podkreśla:
Konstrukcja musiała być zorientowana na rynek międzynarodowy i spełniać nasze normy. Połączenie technologii z wzornictwem rodzi wiele nowych trudności. Marka Skovby jest powszechnie kojarzona z rozkładanymi stołami, w związku z czym taki mechanizm należało uwzględnić w produkcie.
W połączeniu z siłownikami i baterią mogło to powodować problemy ze stabilnością, które udało się rozwiązać poprzez opracowanie bardzo popularnego w wielu krajach stołu
z podstawą
”.

  Regulacja wysokości w zasięgu ręki

Regulacja wysokości w zasięgu ręki


Ambitna współpraca wokół innowacji
W Skovby dużą wagę przywiązujemy do wykorzystania technologii i na tym gruncie udało nam się porozumieć z firmą LINAK, która stara się być aktywnym partnerem przedsięwzięć związanych z tworzeniem nowych innowacyjnych mebli domowych. Jednak współpraca obu podmiotów zaczęła się już na początku lat dziewięćdziesiątych, a jej owocem było powstanie w pełni zautomatyzowanego stołu z siłownikami
do wykorzystania podczas targów.

W 2011 roku doszło do wznowienia współpracy, która tym razem doprowadziła do stworzenia stolika kawowego SM236 z regulacją wysokości. Projekt umożliwia wykorzystanie stolika jako małego stołu do jadalni w niewielkich mieszkaniach. W przypadku najnowszego produktu – Skovby SM30 – rozwiązania z zastosowaniem siłowników LINAK umożliwiły realizację podstawowego założenia strategii marki.

Wyjaśniając przesłanki, jakie zadecydowały o nawiązaniu współpracy Preben Rasmussen podkreśla:
Bardzo ważne jest dla nas, aby podzespoły naszych wyrobów były produkowane w Danii, co traktujemy jako znak jakości naszej oferty. W związku z tym wybór duńskiego producenta – firmy LINAK – był dla naturalną decyzją. Z doświadczenia wiedzieliśmy także, że podzespoły te są produktami najwyższej jakości, co stanowiło dla nas gwarancję niższych kosztów serwisu posprzedażowego prowadzonego na całym świecie”.

Opisując współpracę z firmą LINAK, Per Hånsbæk podkreśla:
Firma LINAK w pełni zaangażowała się w projekt i była aktywnym partnerem. Przełożyło się to na doskonałą komunikację, w ramach której żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi czy działań.”

  Per Haansbaek, Architekt

Per Hånsbæk, Architekt.


Owoc tej współpracy – stół Skovby SM30 – to dowód na to, że możliwe jest takie połączenie technologii
z zastosowaniem siłowników i niebanalnego wzornictwa, które przynosi rozszerzenie funkcjonalności stołu do jadalni w kuchni będącej miejscem spotkań całej rodziny.

Właśnie takie produkty torują rozwiązaniom zapewniającym komfort i ergonomię poprzez regulację wysokości drogę do jadalni w kuchniach zarówno w Danii, jak i na całym świecie.

Interesuje Cię współpraca z LINAK wokół Twojego projektu? Skontaktuj się z nami.

Inne przykłady współpracy można znaleźć na stronie www.design-meets-movement.com.

 

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z lokalnym oddziałem firmy LINAK
lub dystrybutorem.


Celem firmy jest dostarczanie innowacyjnych systemów siłowników, które poprawiają jakość życia
i pracy ludzi.

Chcemy zostać światowym liderem w kluczowych obszarach naszej działalności, związanej
z produkcją innowacyjnych siłowników elektrycznych.

Updated: 23 lutego 2017 14:50