select
CO71  

LINAK OpenBus™ – wbudowane bezpieczeństwo 

W ofercie LINAK znaleźć można szereg inteligentnych skrzynek kontrolnych w standardzie OpenBus™. Oprócz możliwości koordynowania pracy wielu siłowników w celu uzyskania złożonych i precyzyjnych schematów ruchu oferują one szereg funkcji podnoszących bezpieczeństwo:

Wskaźnik zasilania sieciowego    Wskaźnik zasilania sieciowego
Skrzynki kontrolne LINAK wyposażone są we wskaźnik zasilania sieciowego. Dzięki niemu personel opiekuńczy wie, że rozwiązanie jest podłączone do sieci – aby je bezpiecznie przemieścić, należy odłączyć kable. Zmniejsza to ryzyko uszkodzenia kabli. Ponadto wskaźnik zasilania sieciowego informuje za pomocą odpowiedniego koloru, że system jest bezpieczny w użyciu.
     
SMPS
  Zasilacz impulsowy
Skrzynki kontrolne LINAK z zasilaczem impulsowym (Switch Mode Power Supply, SMPS) zapewniają niski pobór energii w trybie gotowości przy wysokich poziomach mocy wyjściowej i wydajności. Zasilacz impulsowy gwarantuje stałą prędkość niezależnie od obciążenia.
Uniwersalne parametry napięcia wejściowego pozwalają na wprowadzanie rozwiązań LINAK na rynek globalny. Jest to szczególnie przydatne w regionach o niestabilnym napięciu zasilania. 

Zapotrzebowanie na zasilanie
Technologia LINAK OpenBus™ oferuje unikalną koncepcję bezpieczeństwa, na którą składają się dwa oddzielne obwody – zapotrzebowania na dane i zasilanie. Aby dana funkcja działała, aktywne musi być zapotrzebowanie zarówno na dane, jak i na zasilanie. Koncepcja ta zmniejsza do minimum ryzyko wystąpienia niezamierzonego ruchu, co przekłada się na większe bezpieczeństwo eksploatacji rozwiązania.  

Elektroniczna ochrona przeciążeniowa
Wraz ze skrzynką kontrolną dostępna jest elektroniczna ochrona przeciążeniowa (EOP). Obwód elektronicznej ochrony przeciążeniowej monitoruje obciążenie i odcina zasilanie przy zdefiniowanej bezpiecznej wartości.

Alarm hamulca
Skrzynki kontrolne LINAK OpenBus™ dostępne są z sygnałem dźwiękowym alarmu hamulca. Po podłączeniu do zasilania sieciowego system uruchomi alarm, jeżeli hamulec kół nie będzie aktywny. Pomaga to zapobiec uszkodzeniu na przykład łóżka szpitalnego oraz uniknąć sytuacji, w których łóżko porusza się, gdy pacjent próbuje z niego zejść.Przegląd bezpieczeństwa skrzynek kontrolnych

Przegląd funkcji bezpieczeństwa skrzynek kontrolnych

Tutaj uzyskasz krótki przegląd standardowych i opcjonalnych funkcji bezpieczeństwa skrzynek kontrolnych.

Co to jest Skrzynka Kontrolna
Skrzynka Kontrolna jest sercem i mózgiem systemu siłownika...
Aplikacje Segmentu MEDLINE & CARELINE
Zobacz przykłady zastosowań z segmentu MEDLINE & CARELINE.
Kontakt z firmą LINAK
Dogłębny dialog i ścisła współpraca to najkrótsza droga do uzyskania perfekcyjnego rozwiązania