select
 
Sit-Stand Desk Benefits

KORZYŚCI

Bardzo trudno jest znaleźć jeden uniwersalny model biurka, który będzie stanowił odpowiedź na potrzeby każdego członka zespołu. Biurko z regulacją wysokości daje możliwość dostosowania położenia blatu do wzrostu pracownika. Pozwala to na wyeliminowanie niewygód, takich jak zbyt mało miejsca na nogi lub za wysoko ustawiona klawiatura bądź za wysoko ustawiony monitor.

Wzrost wydajności pracy

Każdy z nas potrzebuje wstać od biurka na przynajmniej 5 minut w ciągu godziny. Krótkie przerwy redukują zmęczenie. Wielu pracowników nie ma możliwości odejścia od stanowiska pracy co godzinę. Zastosowanie biurka do pracy siedząco-stojącej to sposób na zmianę pozycji ciała bez opuszczania stanowiska pracy.

elastyczność

Biurka z elektryczną regulacją wysokości pozwalają na wygodne i szybkie dostosowanie położenia blatu do zadania poprzez naciśnięcie przycisku. Zmiana wysokości może okazać się przydatna na przykład podczas spotkania
w większym gronie ze współpracownikami lub klientami. Dodatkową korzyścią może być fakt, że spotkania w pozycji stojącej zwykle okazują się krótsze.

Zdrowie i samopoczucie pracowników

Badania pokazują, że częsta zmiana pozycji ciała w trakcie pracy między siedzącą a stojącą przekłada się na zmniejszenie dyskomfortu oraz zmęczenia pracowników pod koniec dnia pracy.

Okazuje się także, że programy aktywności fizycznej w miejscu pracy przynoszą korzyść w postaci o 32 procent mniejszej liczby dni zwolnienia lekarskiego (źródło: dr. med. James A Levine (Mayo Clinic) oraz Selene Yeager).

Badanie przeprowadzone przez klinikę Mayo pokazało, że przebywanie przez dwie godziny w ciągu dnia w pozycji stojącej powoduje spalenie 340 dodatkowych kilokalorii.

Zapobieganie urazom

Dostosowanie stanowiska pracy do indywidualnych potrzeb pracownika może przyczynić się do zmniejszenia stresu, jakiego doświadcza w pracy. Częsta zmiana pozycji ciała między siedzącą a stojącą stanowi szansę na dalsze ograniczenie stresu poprzez wyeliminowanie niedogodności związanych
z koniecznością utrzymania jednej pozycji ciała.

 

Focus on Office Desks

więcej o stołach biurowych

Elektryczna regulacja stołu biurowego idealnie harmonizuje
z dynamicznym i nowoczesnym stylem pracy.

Magazyn Online | PDF

 

MOVE

MOVE - broszura

Broszurka, z której dowiesz się dlaczego
i jak użytkować stoły z regulacją wysokości.

Magazyn Online | PDF

Co to jest Pilot
Pilot to jednostka kontrolująca ruch systemu siłownika LINAK...
Aplikacje Segmentu DESKLINE
Zobacz przykłady zastosowań z segmentu DESKLINE.
Subskrybuj biuletyn
Nie przegap nowości LINAK.
Kontakt z firmą LINAK
Dogłębny dialog i ścisła współpraca to najkrótsza droga do uzyskania perfekcyjnego rozwiązania