select

rozwiązania niezawierające pvc

W LINAK juz wiemy, że istnieje wiele alternatyw dla materiałów zawierających PVC.

W trosce o zdrowie i dbając o środowisko naturalne nowe produkty DESKLINE® zostały pozbawione PVC i są jako takie dostępne w wersji standardowej. Tym samym stanowią bardziej ekologiczne wersje starszych modeli.

co to jest PVC?

Polichlorek winylu, znany pod skróconą nazwą PVC, jest współcześnie szeroko stosowanym plastikiem. PVC mozna podzielić na 2 podstawowe grupy: twarde PVC i miękkie PVC.

Twarde PVC znajduje zastosowanie min. w budownictwie, zaś miękkie PVC jest używane do produkcji izolacji kablowych oraz jako pokrycie komponentów elektronicznych.

W zależności od przeznaczenia produkowanego PVC, należy je zmiękczyć lub dodać stabilizatora. Popularnym plastyfikatorem obecnym praktycznie wszędzie są ftalany.

zalety rozwiązań pozbawionych PVC:

  • Dbamy o zdrowie...
    Ftalany moga zakłócać porawdidłową pracę gospodarki hormonalnej organizmu oraz powodować wiele chronicznych chorób. Mogą mieć również niekorzystny wpływ na ludzkie płody.

  • Dbamy o środowisko naturalne...
    Ze względu na skład chemiczny PVC powinno być utylizowane osobno, co z kolei wymaga dodatkowych nakładów i generuje niepotrzebne koszty. Dodatkowo podczas spalania PVC dochodzi do uwolnienia szkodliwych dioksyn.


PVC-free Solutions
Aplikacje Segmentu DESKLINE
Zobacz przykłady zastosowań z segmentu DESKLINE.
Wirtualna podróż po świecie LINAK
Zapraszamy do odbycia wirtualnej podróży po świecie LINAK.
Subskrybuj biuletyn
Nie przegap nowości LINAK.